BUZ BAŞLIKLI DİYOT LAZER EPİLASYON

BUZ BAŞLIKLI DİYOT LAZER EPİLASYON

Buz başlıklı diyot lazerin ne olduğunu anlamamız için öncelikle diyot (diode) lazerin ne olduğunu değerlendirmemiz gerekir. Günümüzün ideal lazer epilasyon yöntemi olarak ön plana çıkan diyot lazer yöntemi aslında ütüleme diye tabir edebileceğimiz bir sistemdir. 810 nanometrelik dalga boyu ile diğer epilasyon yöntemlerinden daha güçlü ve kalıcı sonuçlar verir. Diyot lazerler her türlü kalınlıktaki tüylerde ve her türlü tüy ve cilt renginde etkindir. Diyot lazerler melanin yapıya yeteri derecede tutunurken deri içinde daha fazla derine inerler. Derine inmesi acıyı arttıracağı ve ağrılı bir işlem olacağı kanaati uyandırsa da daha derine inmesi daha derin kökleri de hedef alabileceği anlamına gelir ve lazer epilasyon sonuçlarını daha başarılı kılar.

Buz başlık teknolojisi ise daha derine inen lazer dalgalarının yaratacağı acı ve ağrıyı ortadan kaldırmak için kullanılan son derece etkili ve pratik bir teknolojidir. Buz başlıklı lazer epilasyon yöntemi başında da belirttiğimiz gibi bir nevi ütüleme yöntemidir. Diod lazer uygulamasının sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılmasına ” ütüleme teknolojisi ” denir. Bu ütüleme yönteminin getirdiği temel iki avantaj ise uygulama kolaylığı ve süresidir.

Buz başlıklı lazer epilasyon uygulamasını izlemek için tıklayın!

BUZ BAŞLIKLI DİYOT LAZER EPİLASYON KAÇ SEANS SÜRER?

Buz başlıklı diyot lazer epilasyon işlemi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde 6-8, yüzde 8-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise vücut kıl döngüsü ile ilgili olarak 2-4 hafta aralıklı olmalıdır.

BUZ BAŞLIKLI DİYOT LAZER EPİLASYON BATIKLARI TEDAVİ EDER Mİ?

Kıl batıklarının tedavisinde ilk seanstan itibaren sonuçlarını görebilirsiniz. Kararmış ağda izlerini de her seans sonu biraz daha açar.

HANGİ BÖLGELERDE BUZ BAŞLIKLI DİYOT LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİR?

Cilt tanıma fonksiyonu sayesinde (koyu ve açık ten rengi), tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

AĞRISIZ VE ACISIZ MIDIR?

Evet. buz başlıklı diyot lazer epilasyon sayesinde, seanslar büyük bir rahatlıkla ve konforla ağrısız , acısız ve çok kısa sürede üstelik dört mevsim uygulanabilir.

BUZ BAŞLIKLI DİYOT LAZER EPİLASYON ÖNCESİ NE YAPILMALIDIR?

 • Epilasyon öncesi solaryuma girmeyin.
 • Lazer epilasyon öncesi kökten müdahaleli ağda yöntemlerini kesinlikle kullanmayın.
 • 1-2 gün öncesinden jiletle epilasyon yapılacak bölgeyi temizleyin.
 • Uygulama yapılacak bölgenizdeki tüylere ve kıllara renk açıcı değiştirici herhangi bir işlem uygulamayın.
 • Roacuttan ve benzeri ilaçlar kullanıyorsanız, uygulamaya başlamadan 6 ay önce kullanımı kesin.
 • Kimyasal peeling yaptırmayın.
 • Uygulama yaptıracağınız bölgede herpes (uçuk) varsa önce onun tedavisini tamamlayın.
 • Herhangi bir hastalığınız varsa dermatoloji hekiminize mutlaka bildirin.

BUZ BAŞLIKLI DİYOT LAZER EPİLASYON SONRASI NE YAPILMALIDIR?

 • Buz başlıklı diyot lazer epilasyon sonra kızarıklık meydana gelebilir.
 • Buz başlıklı diyot lazer epilasyon seansı sonrası oluşan bu reaksiyon genellikle 1-2 saat içinde azalarak yok olur. Bazen 1-2 güne kadar da uzayan hafif kızarıklık olabilir. Bu bölgesel reaksiyon için nemlendirici kremler çoğunlukla yeterli olur.
 • Uygulama sonrası 24 saat boyunca uygulama yapılan bölgeye çok sıcak su temas ettirmeyin.
 • Buz başlıklı diyot lazer epilasyon sonrası en az 2 hafta solaryuma girmeyin.
 • Buz başlıklı diyot lazer epilasyon sonrası deride hassasiyet oluştuğundan güneşlenmek lekelere neden olabilir muhakkak hastanın yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanması gerekir.
 • Buz başlıklı diyot lazer epilasyon sonrası mutlaka cildi nemlendirin.
 • Buz başlıklı diyot lazer epilasyon uygulanan kişilere, lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili bilgi verilmelidir.
RANDEVU
Randevu Alın
close slider
  İLETİŞİM FORMU