MEDİKAL EL – AYAK BAKIMI

Hijyenik tırnak kesimi ve dizayn, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi.

HAMİLELİK SÜRESİ AYAK BAKIMI

Hamilelik süresi içerisindeki ayaklarımızın sağlığını korumak, problemlerin oluşmasını engellemek gerekir. Vücut ağırlığının değişmesi, problemlerin oluşumuna neden olur. Taban düşüklüğü, nasır ve tırnak batması en sık rastlanan sorunlardır. Hızlı değişen kilo ayak tabanına basınç etkileri oluşturur, basınç noktaları nasıra, taban düşüklüğüne eklem deformasyonuna sebep olur. Ağırlık tek bölgede yoğunlaştığı için tabanda belli bölgelerde basınç yükselir. Buna bağlı değişimler oluşur, özel bakımlar ile bu değişimler koruma altına alınır; deformasyonlar engellenir.

SPORCULAR VE SPOR YAPANLAR İÇİN AYAK BAKIMI

Sürekli spor yapanlar için gerekli olan ayak bakımı gelişen nasır ve deri deformasyonları, pullanma, terleme ve baskı darbe problemlerinin çözümü sunulur. Tırnakların yapılan sporun aktivasyonunda alacağı darbelere ve kullanacağı ayakkabıya uygun kesilmesi, bakımın yapılması ve gerekli öneriler paylaşılır. Sporcunun ortak kullanım alanlarından (duşlar, soyunma giyinme odaları vb. yerlerden)bulaşabilecek mantar ve türlerinden korunması için gerekli bakımlar yapılmaktadır.

el-ayak-bakimi

el-ayak-bakimi

DİYABETİK AYAK BAKIMI

Diyabetik ayakların bakımında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Diyabetik hastaların ayaklarında ortaya çıkan ufak problemler bile, ihmal edildikleri takdirde ciddi ikincil komplikasyonlara yol açabilmektedir. Diyabetik ayaklarda dolaşım bozukluğu ve his kaybı bulunabilmektedir. Ciltte incelme, soğukluk ve solukluk gelişmekte, hastalar sıcak, soğuk, dokunma ve ağrı hislerini duyamamaktadırlar. Bu nedenle diyabetiklerin ayaklarına kesici makas pens ve sivri uçlu aletler kullanılmadan cihaz ile bakım yapılmakta ve cildi besleyen özel ayak ürünleri önerilmektedir.

JEL SİSTEMİ UYGULAMASI

Kalınlaşmış, deforme ve batık tırnaklarda, tırnak yatağının düzeltilmesi amacıyla jel sistemi uygulanmaktadır. Jel sistemi ile mantarlı tırnaklarda tedavi süreci kısaltılmaktadır. Ayrıca tırnakta kalınlaşmadan veya mantarlardan dolayı oluşan rahatsız edici kötü görüntü ortadan kaldırılmaktadır.

BATIK TIRNAK BAKIMI

Batık tırnakların çekilmeden kurtarılması, olası tırnak batmaların önlenmesi tel sistemi ile yapılmaktadır. Tel sistemi aynı diş teli gibi, ayak ve el tırnakları için tırnak deformelerini düzeltici bir teldir. Tel sistemi uygulaması bu konuda özel eğitim almış uzmanlar tarafından yapılmaktadır.
Kalınlaşmış (Grifotik) veya Mantarlı Tırnak Bakımı
Kalınlaşmış tırnaklar ağrısız, acısız ve kanamasız şekilde inceltilmektedir. Gerekiyorsa jel sistemi uygulanmaktadır.

DEFORME TIRNAK BAKIMI

Deformasyona uğramış, darbe sonucu ya da farklı nedenlerde şekli bozulmuş tırnaklar tekrar şekillendirilmekte ve deformasyonlar düzeltilmektedir.

ORTEZ UYGULAMALARI

Parmak duruş veya basış bozukluğundan meydana gelen deformasyonlar, kişinin ayağına özel destek malzemesi hazırlanarak düzeltilmekte ve deformasyona bağlı ağrı ve hassasiyet giderilebilmektedir.

NASIR BAKIMI

Merkezimizde nasır tabakları cihaz ile acı vermeden temizlenirken, baskının (basıncın) oluştuğu bölge korunmaya alınarak tekrar nasır oluşumunu engellenmektedir.

DERİ DEFORMASYON, SERTLEŞME VE KALINLAŞMA BAKIMLARI

Özellikle ayak tabanına, uygunsuz basınç dağılımı, bası ve sürtünme nedeniyle oluşan sertleşme ve kalınlaşmalar, ağrısız acısız şekilde cihaz yardımı ile inceltilebilmektedir. Tekrar oluşmasını engellemek için bası giderici destek malzemesi uygulanmaktadır. Düzenli bakım ile cilt canlı, pürüzsüz ve ince hale getirebilmektedir.

ÇATLAK TOPUK BAKIMLARI

Derideki çatlaklar mikroorganizmalar için giriş kapısı teşkil etmekte, ağrılı olabilmekte ve çorap kullanımı zorlaştırabilmektedir. Düzenli olarak derinin inceltilmesi ve yağlı kremlerle uygun bakım yapılması ile topuk çatlakları giderilebilmektedir.

RANDEVU
Randevu Alın
close slider
  İLETİŞİM FORMU